Tankový biatlon - 2018 sa uskutoční v auguste

V rámci "Medzinárodných vojenských hier", ktoré sa bude konať v auguste 2018, sa budú konať súťaže v "Tank Biathlon". Účelom tejto udalosti - ukázať zručnosti tankerov. Súťaž sa bude konať v obci Alabino, na špeciálnej cvičnej plošine tankov. Krajiny ako Arménsko, Bielorusko, India, Kazachstan, Mongolsko a iné sa zúčastnia "tanku Biatlon".

Pravidlá hry

Súťaž je tímom. Tím sa skladá zo 4 posádok (3 hlavné a 1 rezervné), skupina trénerov a pomocného personálu. Tím môže zamestnať maximálne 20 ľudí.

Súťaž sa skladá z dvoch kvalifikačných kôl a finále. Je známe, že 1. a 2. augusta sa uskutoční 1. etapa súťaže, ktorá bude zahŕňať individuálny pretek na trase 21 km. Druhá fáza sa uskutoční 15. augusta a bude sa konať vo forme relé. Po prvej fáze bude určená najlepšia tanková čata a posádka z vojenských častí ozbrojených síl Ruskej federácie.

Druhá etapa sa bude konať podobne ako lyžiarsky biatlon - štafetový pretek v troch príletoch na trati dlhšej ako 18000 m. Navyše, ak tím zmeška, dostane pokutu vo výške ďalších 500 metrov.

Táto udalosť posudzuje nielen koordináciu akcií posádky, ale aj kvalitu veliteľa tanku. Musí správne posúdiť situáciu, byť schopný určiť poradie zničenia cieľov. Posúdenie je vykonávané špeciálne pripravenou doskou. Výsledkom posádky je čas potrebný na dokončenie hlavnej vzdialenosti a pridaného času v dôsledku nedodržania odhadovaných ukazovateľov pri prechode prekážkami.

stopa

Na pripravenej trati sa bude konať "tankový biatlon". Na jeho rozsiahlom území bol pripravený špeciálny komplex prekážok a nástupíšť. Hlavné prekážky sú brod, kopce, steny, ostré. Vďaka takejto úplnej platforme budú mať tímy možnosť ukázať pôsobivú show.

Pripomeňme si, že v roku 2014 sa konalo "tankový biatlon 2014", v ktorom získal tím z Ruska. Druhé miesto odišiel do tímu z Arménska (a získal tank T-90 pre ozbrojené sily ako cenu), a tretí bol Čínska ľudová republika. Súťaže sa konali v niekoľkých fázach a zahŕňali jednotlivú rasu, šprint a štafet.